neděle 2. dubna 2017

Malé černé a devět žen - Jane L. Rosen

Malé černé a devět žen

Půvabný, vtipný a neodolatelně hravý román, vynalézavě propojující osudy devíti žen prostřednictvím jedněch malých černých, které každé z nich vstoupí do života a vnesou do něj podmanivé kouzlo.
 
Natalie je prodavačkou v obchodním domě Bloomingdale‘s a hlavu má plnou svého bývalého přítele, právníka, který se po rozchodu zasnoubil s jinou. Felicia dvacet let vskrytu miluje svého šéfa, jenž před časem ovdověl a neví si se svou samotou rady.
Těmto a dalším ženám – například mladé modelce, která čerstvě přijela z farmářské Georgie, hollywoodské divě, která se snaží prosadit na Broadwayi, nebo třeba veleúspěšné absolventce prestižní vysoké, která nemůže najít práci, a tak si na sociálních sítích vytváří báječný život podle svých představ – se jako mávnutím kouzelného proutku začne proměňovat život díky jedněm šatům sezóny, dokonalým malým černým, kterých se každý touží dotknoutPříběh jedněch šatů, co se stanou hitem sezony. Příběh devíti různých žen, kterým jedny šaty změní život. 


Když jsem zaregistrovala nabídku přečíst si chystanou novinku od Metafory, moc dlouho jsem se nerozmýšlela a zkusila své štěstí. Kniha u nás teprve vyjde, ale občas je dobré znát reakce lidí předem. V anotaci se píše, že je kniha přirovnávána k filmu Láska nebeská, který mám ráda a o to víc mě kniha zajímala. Štěstí se na mě usmálo a já tak mohla přes mobil číst lehký příběh, který se mi moc líbil už od začátku.
Kniha začíná představením šatů, které se možná stanou hitem sezony. Na molu je předvádí doposud neznámá jižanská kráska a opravdu, šaty jsou svou jednoduchostí prostě nej. Každá je chce mít. A tím to celé začíná. 
Seznamuje se s návrhářem šatů, který se chystá na odpočinek. Sledujeme osud začínají modelky, stárnoucí osobní asistentky Felicie a jejího šéfa, soukromé detektivky, která se zamiluje do objektu svého sledování. Poznáváme Natálii, která se díky šatům seznámí se slavným hercem, o kterém si celý svět myslí, že je gay. A jsou tu i další postavy, kterým malé černé změní život nebo aspoň pohled na něj.
Je to zábavné a svěží jak jarní slunečný den. Je to čtivé a já si to dávkovala po kouskách, i když bych knihu dala za jedno odpoledne. Ale proč? Já si to chtěla užít. Kolikrát jsem si při čtení přála, aby to bylo i jako film. Byla by velká zábava sledovat všechny postavy na plátně a nejen v mé hlavě.Za tenhle báječný zážitek velice děkuji Metafoře. Kniha  bude již brzo ve všech dobrých knihkupectví.2 komentáře:

 1. Taky se mi kniha moc líbila, vůbec jsem nečekala, že z ní budu až tak nadšená :-)
  bylo to milé, příjemné a já jsem knihu určitě nečetla naposledy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, také si myslím,že si jí jednou určitě přečtu znova.

   Vymazat