sobota 2. července 2016

Recenze Bohatá čínská přítelkyně - Kevin Kwan

Bohatá čínská přítelkyně

Kewin Kwan, který se proslavil knihou Šíleně bohatí Asiaté, se vrací na scénu s románem plným štiplavého humoru. Zavede vás do prostředí kariérismu, tajných e-mailů, afér ze světa umění a po uši zamilovaných milionářů. Především ale budete svědky skandálního příběhu o tom, co se stane, když Rachel Chu, snoubenka muže, který je snad nejlepší partií Asie, najde svého biologického otce.

Rachel Chu se má zítra provdat za Nicholase Younga, dědice jmění, které patří mezi největší v Asii. Má dokonalý briliant vybroušený do tvaru Asscher a jejím svatebním šatům se nevrovná nic, co najdete v pařížských buticích. Její snoubenec je ochoten obětovat celé své dědictví, jen aby si ji mohl vzít. Na jejím místě by snad každá byla v sedmém nebi. Rachel se však nemůže smířit s tím, že na svatbě bude chybět její biologický otec – muž, kterého nikdy nepoznala. Vše se ale náhle změní. Šokující odhalení vtáhne Rachel do světa šanghajského luxusu, který se vymyká všemu, co do té doby poznala. V něm se seznámíme s Carltonem – frajírkem, který bourá jedno Ferrari za druhým a jehož manýry si v ničem nezadají s princem Harrym. Poznáme také Colette, kterou kvůli vztahu se slavným mužem všude pronásledují zuřiví paparazzi. A nakonec je tu člověk, kterého Rachel celý život toužila poznat – její otec. Mezitím jedna z nejobdivovanějších mladých dam Singapuru, Astrid Leong, se zděšením zjišťuje, že být provdaná za novopečeného miliardáře má i svou stinnou stánku. Čínská bohatá přítelkyně je zběsilou jízdou po nejluxusnějších asijských klubech, burzách a milionářských sídlech. Zavede nás do elitních kruhů kontinentální Číny. Představí nám postavy, jejichž věrohodnost bere dech, a umožní nám nahlédnout pod pokličku toho, jaké je to být šíleně bohatý po čínsku.
Série:

Šíleně bohatí Asiati (2.)

Originální název:

China Rich Girlfriend

Žánr:
Literatura světováRomány
Rok vydání:, 1. vydání originálu: 2015

Počet stran:312
Nakladatelství:Omega
Překlad:Gabriela Pechanová
Vazba knihy:vázanáVítejte ve velkém světě financí, bohatství a namyšlenosti. I když i tu a tam se najdou skromnější lidé, kteří nemyslí jen na to jak vydělat velké peníze a předvést své bohatství před ostatními. Zúčastněte se velkých recepcí, charitativních večírků nebo obrovských dražeb děl, mnohdy nevyčíslitelné hodnoty. V tomto světě sledujte mladý pár Ráchel s Nickem, kteří mají před svatbou a dalších figurek z lepší společnosti. 
Ráchel hledající svého otce, kterého nepoznala a kterého nakonec i najde díky shodám okolností. Kitty, která se snaží zapadnout mezi smetánku a nedaří se jí a proto si najímá ku pomoci Corinnu. Ta ji učí jak se správně oblékat, líčit, co mít na sobě, aby vyvolávala ten nejlepší dojem a nebyla takovým středem pozornosti jako doposud.
Astrid s jejím manželem Michaelem, kteří udržují navenek pohádkový život, ale uvnitř je cítit napětí vyvolané hlavně různým postojem k výchově jejich syna a mnoho dalších více či méně důležitých lidí v příběhu.

Na začátek se musím přiznat, že jsem knihu nedočetla celou. Prostě to nešlo. Skončila jsem s četbou něco za půlkou. A proč jsem jí nedočetla? 
Kniha na mě ze začátku působila uvolněně a bylo zajímavé vstoupit do světa velkých peněz, kde se nekouká na nějaké ty drobné a bez mrknutí oka se utrácí sta miliony dolarů jen za pár kousků svitků. Jenže pak mi to začalo celé připadat nudné a dojem ještě umocňoval fakt, že pro vysvětlivky jsem musela chodit na konec knihy. V knize je plno čínských, mandarinských či jiných slovíček, které mají svůj význam a pod čaru, jako to bývá u jiných knih, by se to  kolikrát nevešlo, protože to bylo dlouhé vysvětlení. Chápu, k příběhu to patří a jistě se najdou tací, kterým to vadit nebude a bude se jim líbit i příběh. Jenže já s tím bojovala už 14 dní a to je i na mě dlouhá doba.

Knihu nehodnotím ani kladně ani záporně. Neurazila mě, ale zase taková pecka to taky není. Možná byla chyba i to, že jsem neznala předešlý díl, i když kniha je jen volným pokračováním.Žádné komentáře:

Okomentovat