sobota 2. října 2021

Chata ve Švýcarsku - Julie Caplinová

 

Chata ve Švýcarsku

Caplinová Julie

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku.

Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu.

Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku.

Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…


Cosmopolisu vyšla další kniha oblíbené autorky Julie Caplinové z její řady Romantické útěky. Tentokrát nás zavede do zasněženého Švýcarska a díky její hlavní hrdince Míně poznáme nejen krásu Alp, ale dozvíme si i něco o čokoládě a celkově o téhle nádherné zemi.

Mína odjíždí z Anglie potom, co se její milostný život zhroutil. Rozhodne se změnit působiště a tak jede za svou kmotrou do dalekého Švýcarska s nadějí, že najde svůj opravdový smysl života. K tomu ji popohání její touha se dozvědět i něco o čokoládě, kterou je Švýcarsko proslavené.

Už na začátku její cesty ale narazí ve vlaku na záhadného cizince, který jí padne hned do noty a o kterém si myslí, že se nikdy neuvidí. Hlavně po tom úžasném polibku, kterým se rozloučí. Možná je zase svede dohromady osud, ale možná se vidí naposledy a proč si to tedy neužít. Zvlášť, když je Luke takový krasavec a přesně ten typ muže, kterého by za žádných okolností nechtěla mít po svém boku. Je příliš jako ona a to by přeci nedělalo dobrotu v ničem...

Caplinová nám opět servíruje svou dávku pohodové romantiky, ale hlavně úžasnou cestu po krásách další země, kde se její příběh odehrává. Já se úplně viděla na svazích při sjezdu na lyžích i na běžkách ve sněhu jako naše Mína. Viděla krásu Alp za oknem vlaku a těšila se z každého popisu téhle země. 

Chuť na čokoládu jsem dostala pokaždé, když na ní přišla řeč a i na další dorty, které se v knize popisovaly. Člověk měl hned chuť vše ochutnat, přivonět si k pokrmům a nebo se jen kochat pohledem.

Hlavní hrdinka a i ti ostatní jsem si zamilovala na první dobrou. Jak se postupně odkrýval jejich osud, tu mi byl někdo víc sympatičtější, tu méně, ale to je při čtení normální. 

Knihu jako takovou hodnotím velmi vysoko a řadím jí mezi své oblíbené příběhy hned po Kavárně v Kodani, Čajovně v Tokiu nebo Cukrárně v Paříži, což jsou mé nejoblíbenější z téhle série.

Moc se těším i na ten další, který nás zavede do Irska, kde se opět setkáme s některými postavami z téhle knihy - doufám. 

4 komentáře:

 1. Tuhle knížku mi doporučila databáze knih jako dárek pro manželku. Ona s ním byla spokojená, ale já mám pocit, že tohle je žánr, který by asi snad ani neměl existovat. Já vím, že je to teď populární. Ale vždyť je to tak ploché, není tam pořádná dějová linka, všechno se točí jen po povrchu a jakýkoliv náznak metaroviny je okamžitě rozmetaný nesmyslným dějovým zvratem. Fakt to moc nechápu.

  OdpovědětVymazat
 2. Na takové chatě se musí trénovat kariéra DJ naprosto jednoduše, nemám pravdu? Já jsem se dříve jezdívala odreagovávat právě do Špindlu a vím, jak je to tam nádherné. Prostě by jeden neřekl, že se dá na horách tak dokonale vypnout. Je to radost tam trávit čas.

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle je kniha, ke které se ráda vracím, naposledy jsem ji četla na cestě do Barcelony loni na podzim. Sice mám už pár let čtečku knih, kterou často a ráda používám, ale své oblíbené knihy mám v tištěné podobě. Má to pro mě potom větší kouzlo :) Cukrárnu v Paříži jsem také četla a líbila se mi moc, k ostatním jsem se zatím nějak nedostala.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdybych tak mohla ulehnout do té nové postele 180x200 kterou máme na chalupě tak bych si hned šla číst. Ale jak říkám, tady na baráku nemáme ani tolik prostoru a prostě je to obecně dost nepříjemné něco sehnat. Ale to tak je, zase číst si mohu kdekoliv, že ano..

  OdpovědětVymazat