neděle 22. října 2017

Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování - Patrick Smith

Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem

od: Patrick Smith

Co se děje s letadlem při startu, přistání a během letu? Je potřeba mít obavy při turbulencích, bouřce či srážce s ptáky? Jakou práci zastává posádka? Je možné za letu otevřít dveře? Proč je rizikové používání mobilních telefonů? Jak jsou letadla konstruována, jaké mají motory a vnitřní vybavení? Dokázal by s letadlem přistát i amatér bez výcviku? Co se stane při nouzových situacích, například když letounu praskne pneumatika nebo se někdo dobývá do kokpitu? Co způsobilo největší letecké katastrofy a jaká opatření byla následně přijata? Jaký je život pilotů a letušek? Na tyto zajímavé otázky a mnoho dalších vám v knize srozumitelně odpoví zkušený pilot osobních i nákladních letounů. Poutavý text nadchne každého pasažéra, fanouška dopravních letadel i ty, kteří mají zatím z létání strach.


Zeptejte se pilota a on vám odpoví. I tak by se dala shrnout do pár slov tato kniha. Patrick Smith je pilot dopravních letadel a autor stránek www.askthepilot.com., kde odpovídá na zvídavé otázky kolem létání a letadel. I díky tomu mohla vzniknout tato velice zajímavá publikace.


Co si o knize myslím a jak na mě zapůsobila najdete zde na stránkách Knihcentrum. cz - Díky knize Zeptejte se pilota se už nebudu bát létání.


Knihu vydalo nakladatelství Grada a já velice děkuji Knihcentrum.cz, že jsem se ji mohla přečíst a tím obohatit své vědomosti.
Žádné komentáře:

Okomentovat