pátek 16. listopadu 2018

Nové knihy v Medvědí oáze

Dnes to bude rychlovka.
Mám tu dvě žhavé novinky z Cosmopolisu a jednu z Joty, kterou jsem si koupila v Knižním klubu.
V Kk jsem pořídila i pár věcí pro dceru a kniha pro mě byla jen jako bonus a taky abych si splnila nákup za tohle období. 


Začnu knihou z Joty. Ta vyšla tento týden a tak je to opravdu horká novinka. Měla jsem ji vyhlídnutou už v jejich edičáku. Styl hygge se mi líbí a také jsem četla z Joty Život zn. Hygge. Tahle kniha má také kouzelnou obálku.

Hygge a polibky

od: 

Když se životní plány začnou párat jako svetr, je čas na změnu.

Šestadvacetiletá Bo byla vždy pečlivá a opatrná. I přesto se v práci dočkala výpovědi pro nadbytečnost a životní plány se jí teď začínají párat jako nepovedený svetr. Bo horečnatě shání nové zaměstnání, ale kamarádka Kirsten ji přesvědčí, aby spolu odjely
 na dovolenou, na chatu její matky postavenou na nejsevernějším cípu Severního Jutska. Bo se zastydí, že o tomto dánském kraji nikdy neslyšela.

„Jaké tam bude počasí?“ zajímá se Bo, zatímco hledá na webové stránce aerolinek letenky. „Mizerné,“ odvětí Kirsten věcně. „Londýn je proti Skagenu středomořské letovisko. A teď v listopadu je tam patnáct hodin denně tma. Ale do Dánska se přece nikdo nejezdí opalovat. Potřebuješ změnit prostředí, oprášit ze sebe pavučiny. A věř mi, ve Skagenu to bude hračka. V tom domě je útulno, i když se venku nedá vydržet, a kromě toho nikdy nevíš, koho dalšího tam můžeš poznat.“

Pár dalších kliknutí a už není cesty zpět. Život Bo začne nabírat docela nový směr.

Kniha pro čtenáře ze všech koutů světa, kteří umějí ocenit dánské umění hygge.
 


Cosmopolisu jsem netrpělivě čekala na nové vydání ze série s Erikou Fosterovou. K tomu mám jako protiklad další knihu založenou na hygge. Jaká náhoda, řeklo by se. Obálka už sama o sobě hygge navozuje a vytvořila ji česká ilustrátorka a výtvarnice Kateřina Brabcová. Její tvorbu znáte i z jiných knih.

Kavárna v Kodani

od: 

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se…

Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvěl
ý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším.

Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.
 

Chladnokrevně

od: 

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven…

Byť to nen
í poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu.

Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.


4 komentáře:

 1. Ta Kavárna v Kodani vypadá dobře, tu jsem vůbec nezaznamenala, až od Marcely jsem o ní četla ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona naní nebyla ještě moc reklama, tak asi proto :-) Já ji měla vyhlédnutou od samého začátku, co se objevila na stránkách Cosmopolisu.

   Vymazat
 2. Ke knihám gratuluju. :) Hlavně Hygge a polibky vypadá hodně dobře. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :-) Já jsem z polibků unešená. Ta obálka se vážně povedla a já si to uvědomila až když jsme jí držela v ruce. Před tím jsem o ní moc nepřemýšlela a výsledek mě hodně mile překvapil a nadchnul.

   Vymazat