neděle 20. ledna 2019

Kříž Romanovců - Robert Masello

Kříž Romanovců

Stará hrozba pohřbená v ledu ožívá
U břehů Aljašky vyloví loď starou rakev, která obsahuje nejen mrtvolu, ale i drahocenný kříž vykládaný smaragdy. Ten dříve patřil legendárnímu Rasputinovi, který jej věnoval princezně Anastázii pro její ochranu. Loď vzápětí najíždí na útesy. Zachrání se jen kapitán, který kříž stačil vzít a schovat ho. Jenže netuší, že v rakvi byly krom mrtvoly i možné zárodky obávané španělské chřipky. Ta zabila i ruské obyvatele Ostrova svatého Petra. Jen černí vlci tam zůstali a hlídají ho. Říká se o nich, že to jsou duše zemřelých. Jenže jak je možné, že lidé tam občas zahlédnou i světlo lucerny? Nebo to je jen výplod blouznivé mysli?
Na ostrov je vyslán bývalý vojenský epidemiolog Frank Slater, aby vyloučil možné rozšíření obávané nemoci. S tím mu pomáhá početný tým a také inteligentní inuitská starostka Nika Tincooková.


Více o knize a mém názoru na ní si můžete přečíst zde na stránkách Knihcentrum - Kříž Romanovců, které mi ji poskytlo na recenzi. Knihu vydalo nakladatelství Dokořán.Žádné komentáře:

Okomentovat