středa 4. ledna 2017

Knižní výměna s Dášou

Včera jsem rozbalila první letošní balíček. Jednalo se o knižní výměnu s mou kamarádkou Dášou. Balíček tedy neobsahoval jen knihy, ale i mé oblíbená Hariba, protože já netrvám jen na knihách, ale jsem i mlsná. 
V balíčku jsem krom 3 balíčků bonbonů našla i dvě krásné knihy.Jarní vánice

Sourozenci Carolina a Jody žijí u své nevlastní matky Diany, zatímco nejstarší bratr Angus, který si s Dianou moc nerozumí, se osamostatnil a žije teď ve Skotsku. Jody přemluví Carolinu, aby s ním tajně za bratrem odjela. Angus se setkává se svou milenkou Liz, které právě zemřel oficiální snoubenec Charles - toho ale nikdy nemilovala. Kousek od cíle cesty Caroline havaruje. V nepříjemné jarní sněhové vánici s Jodym pěšky hledají pomoc. První dům, na který narazí, patří rodině zemřelého Charlese, a tak se sourozenci setkávají s jeho bratrem Oliverem, který přijel na pohřeb. Mezi Carolinou a Oliverem to zajiskří a zamilují se do sebe. Prohnaná Angusova milenka Liz však chce kvůli penězům Olivera pro sebe a podaří se jí Carolinu i Jodyho vyštvat z domu.. Dál spřádá své intriky - při naoko nevinném pozvání na večeři chce oznámit své zásnuby s nic netušícím Oliverem.


Jíst, meditovat, milovat

Pouť pro mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií 

Úspěšná, dobře zajištěná novinářka po rozvodu s manželem a dalším nevydařeném vztahu prochází krizí, má pocit, že zklamala okolí i sebe. Rozhodne se odpoutat od všeho, čím dosud žila, opouští zaměstnání a vydává se sama na roční cestu kolem světa v naději, že pochopí, kam vlastně chce svůj další život nasměrovat. Na první zastávce v Itálii jí okouzlí italská bezprostřednost, žena pookřívá a bezstarostně vychutnává stejnou měrou nezávazné dvoření i bezkonkurenční kuchyni. Po čase odchází na čtyři měsíce do Indie, kde se v ášrámu usilovně pokouší prostřednictvím meditací najít cestu do vlastního nitra a ne vždy se jí to úplně daří. Hrdinčina cesta končí v Indonésii, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana. Nakonec, obohacena setkáním s odlišnými kulturami si postupně vyjasňuje vlastní představy i cíle a své cestování uzavírá s pocitem, že nyní již dokáže uvést svůj život do rovnováhy a stanovit jeho základní hodnoty.


Moc za ně děkuji.

4 komentáře:

 1. Milý balíček, tak ať bonbóny chutnají a knihy ať se líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera padlo první balení. Jsem na nich závislá :-D

   Vymazat
 2. Moc pěkné kousky :) Na jíst, meditovat, milovat se také chystám... Ať se knížky líbí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Jíst, meditovat jsem přidala k Návratům. Mám jí i jako e-book, tak by tam skončila stejně.

   Vymazat