čtvrtek 10. listopadu 2016

Rozbalovačka z Moby Listopad 2016

Včera mi přišla další várka novinek z Moby. Původně jsem nechtěla vůbec nic brát, protože díky knize o Hawkingovi jsem ve čtení celkem ve skluzu, ale nakonec jsem neodolala a vybrala si tam hned dvě krásné knihy. Jedna je příběh pro nás ženy a druhá je dětská kniha. Z obou mám moc velkou radost a jsem okouzlena jejich obálkami i slibným obsahem.
A tady je máme.Přístav naděje


Příběh plný laskavosti, vřelosti a životní moudrosti o tom, že nikdy není pozdě změnit svůj život. Když Marianne pohltily kalné vody Seiny, cítila se vlastně šťastná, poprvé v životě opravdu šťastná. To, že ji proti její vůli jakýsi neznámý muž zachránil, její odhodlání ještě umocnilo. Když ji nechce Paříž, pojede k moři. A malovaná dlaždička, která se jí úplnou náhodou dostala do rukou, ji nasměrovala do Bretaně, až do přístavu Kerdruc. Ovšem chyba lávky!, tam ji považují za dlouho a toužebně očekávanou kuchařku. A vařit, to Marianne skutečně umí výtečně. A tak své odhodlání skoncovat se životem odloží o den, pak ještě o jeden

Příšerka z kumbálu

Dvanáctiletý Rob se navzdory snaze rodičů odmítá stát vášnivým čtenářem a knihy, které od nich dostane, pravidelně končí v kumbálu. Právě tam totiž Rob odklízí veškerý nepořádek. Když se ale jednoho dne z kumbálu vynoří vtipná malá postavička, která jako by vypadla z těch nenáviděných knih, začne Robův život nabírat nečekané obrátky. S Wonkensteinem ho čekají mnohem bláznivější dobrodružství, než by se na první pohled mohlo zdát. A kdo ví, třeba se nakonec přinutí i ke čteníPříšerku jsem se už včera pokoušela číst, ale ta moje malá marůdková příšerka mi nedala moc šance se zakousnout. Hlavně před ní schovávám desky knihy do krásného obalu od Hranatého šitíčka, aby byla kniha pak překvapení k vánocům.

16 komentářů:

 1. Ja uz chci taky balíček��������

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D dočkáš se. Já čekám ještě pár dalších a zrovna včera večer mi přišel mejlík, že něco mám na cestě z pošty,ale absolutně netuším co :-D O čem vím, že přijde, tak jsou všechno už jen výhry nebo moje překvapení pro sebe k narozeninám.

   Smazat
  2. Príšerku budu mít taky :-D A doufám, že už dneska se do ni budeme moct začíst. :-)

   Smazat
  3. Má velký výrazný písmenka a hodně obrázků. Bude přečtená rychle, ale to by mi tu nesměla šmejdit ta moje neposeda. Bude se ti určitě líbit.

   Smazat
 2. Odpovědi
  1. Děkuji a tobě taky až dojde:-) Přístav mě okouzlil. Už jsem do něj nakoukla a vypadá vážně skvěle.

   Smazat
 3. Hezké kousky :-) Včera mi taky dorazil balíček od Moby :-))

  OdpovědětSmazat
 4. At se knihy libi :-)Pristav nadeje vypada dobre :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Od autorky je i Levandulový pokoj, který jsem sice ještě nečetla, ale mám ho jako e-book. Obálka knihy je okouzlující.

   Smazat
 5. Jéé, ta Příšerka z kumbálu je roztomilá. To bude určitě moc prima čtení. I když sice pro mladší ročníky, ale i já bych se do toho pustila. Někdy je potřeba prostě vypnout u takových veselých knih. :o) Hezké čtení. ,o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to prima odlehčení po tom všem. Čtu to v mezičase, kdy mě nechá ta má příšerka trochu klidu. Jsem už v půlce a baví to. Těším se, až to budu číst s Májou společně.

   Smazat
 6. Pěkné kousky! :) Přeji krásné čtení! :)

  OdpovědětSmazat
 7. Přístav naděje nevypadá vůbec špatně :-) Tak ať se knihy líbí :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Čekám od ní prima odpočinek. Příšerka se začíná dobře rozjíždět a bude jistě bavit děti.

   Smazat