úterý 29. listopadu 2016

Výhra od Nakladatelství Šulc - Švarc

Je to cca měsíc, co na fb stránkách Nakladatelství Šulc - Švarc proběhla soutěž o knihy spisovatelky a moderátorky Ivy Lecké. Pro mě to bylo, jako by mi někdo mával červeným praporkem před očima. Ivu pravidelně poslouchám v rádiu už několik let a bavím se jejím vtipem a jak mnohdy trefně dokáže odpálkovat svého kolegu od mikrofonu.
Čas plynul a já úplně zapomněla, že jsem se někam hlásila. Jenže... Pod soutěží se nakonec objevilo jméno vítěze a já šokovaně koukala na to své. Já vyhrála knihy od Ivy. To jako fakt? Chvilku jsem se z toho štěstí vzpamatovávala. Radost byla opravdu veliká.
Dnes výhra přišla a já doopravdy stále nemohu uvěřit, že mám knihy doma. Jsem možná magor, ale já jí mám vážně moc ráda. Pokaždé, když se mě ptají v nějaké anketě, kterého moderátora mám nejraději, tak první jméno je to její a to opravdu nepřeháním.

A které knihy jsem tedy vyhrála? Zde je máte a já se moc těším, až se do nich pustím.
Dámská jízda s Milanem

Iva Lecká si pro svoji knihu vybrala příběh opuštěných manželek. Kateřina je rozvedená a má syna Milana. Dana je na tom stejně a má dvojčata Agátu a Beátu. Třetí Jana žije po rozvodu s dcerou Eliškou. Všechny tři mají společné to, že byly manželkami Milana a musejí samy vychovávat jeho děti. Jejich tchyně se na rozdíl od Milana nepřestala s bývalými snachami stýkat a je dokonce jejich přítelkyní. Tento nevídaný úkaz se dá vysvětlit tím, že Květa je bohatá a snachy jí nelezou na nervy. Její manžel geolog byl podobný samorost jako Milan, ale s Květou se nerozvedl. Na prospektorské výpravě se ztratil a byl prohlášen za mrtvého. Květě náhle spadlo do klína obrovské jmění v akciích ropných společností, a když Milan dosáhl plnoletosti, stal se multimilionářem i on. Květa svého syna hlídá, aby peníze nepromrhal v bláznivém podnikání, radí mu a pomáhá, ale v roli milence a rozsévače ho uhlídat nemůže. Milan se nechtěl ženit, ale musel. A když se mu narodil potomek, zodpovědně se rozvedl. V jeho životě už byla další žena, kterou právě šíleně miloval, a proto ji přivedl do jiného stavu. Květa dbá na to, aby její snachy a vnoučata dostávaly vysoké alimenty, ale přesto má hrůzu, jak vše dopadne, protože Milan bude v sňatkové šňůře pokračovat. A že ho nikdo nezastaví, tím si je jistá, protože má geny po svém otci. Milan je mužný, pro ženy přitažlivý, navíc inteligentní, zábavný a citlivý až do chvíle, než se ozvou potomci. Pohár trpělivosti Milanových bývalých manželek přetekl, když přivedl do jiného stavu studentku Evu, která je sestřenicí Jany. Teď už musí přijít trest. Domluví se s tchyní Květou, že společně s ní vyrazí na dovolenou a všechny děti nechají Milanovi na krku. Samozřejmě že plán se jim částečně vymkne z rukou a další humorné zápletky a gagy jsou toho důkazem. Lecká jimi hýří ještě víc než ve svých předchozích knihách a překvapí i postřehy o dnešních manželstvích a ambicích moderních žen. Jako v každém povedeném románu s nadsázkou to s žádnou postavou nedopadne špatně, ale jak román skončí a kolik překvapení se na závěr vyrojí, čtenářům prozrazovat nebudeme, protože to je to pravé koření Dámské jízdy s MilanemVšechno je jednou poprvé

Podtitul: aneb Ještě jsem se nezbláznila 
Po své úspěšné knize Deník šílené matky si Iva Lecká myslela, že už bude mít klid, že strašné a šílené události se jí budou vyhýbat aspoň deset let. Omyl. Od chvíle, kdy se vdala a stará se o syna Tobiáše a manžela, neustále prchá před pohromami. S rafinovanou ženskou nadsázkou to vylíčila ve své nové knize a celkem upřímně přiznává, že všechno, co ji v životě potkalo poprvé, stálo za to


17 komentářů:

 1. Supééér,krásná výhra. Gratulace Zdeni :-) Hezké čtení :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Odpovědi
  1. Děkuji. Já jí chtěla zkusit už dříve, ale pak když člověk hledá nějaké nové čtení, tak na ni pokaždé zapomenu a koupím něco jiného.

   Smazat
 3. Skvělé, gratuluji k výhře a přeju hezké čtení :-)

  OdpovědětSmazat

 4. pozdrav
   Nabízíme osobní půjčky a investice, aby vyhovoval vašim potřebám a požadavkům, jsme také poskytovat služby zajištěné úvěry a nezajištěné konsolidaci dluhu, nečekané výdaje, nebo domácí potřeby obchod, projekty a další. Naše služby jsou levné a dostupné s roční sazbou ve výši 3%.
  My Vám zašleme další informace, jakmile obdržíme vaši žádost o úvěr. Kontaktujte mě e-mailem:fortinaline222@gmail.com

  OdpovědětSmazat